Esence z říše rostlin a voňavý pomocník

Aromaterapie. Esenciální oleje.

Ráda bych se podělila především s vámi, co jste esenciální oleje a jejich účinky ještě nikdy nevyzkoušeli a tuto oblast podpory a radosti neznáte.

Esence z říše rostlin

Takže aroma olejíčky. Vonné esence květin, rostlin, keřů, stromů, plodů a jejich dalších částí.

My ženy jsme stvořeny pro krásu, že. A vůně k nám patří. Já osobně nemám ráda „chodící parfumérie“, ale vůně miluju. Navozují mi pocity něčeho známého, prožitého, jindy nového, vzrušujícího, jindy mě uzemňují, uklidňují, posilují.

Přímo k esencím. Vyhovuje mi esence z levandule, kterou používám na svědivé pupence po poštípání komáry, hlavně u syna a u sebe též nanesu pár kapek na masáž hlavy při náznacích bolestí z přetížení (rozuměj když si dělám zbytečně starosti).

Eukalyptus a jindy tea tree (čajovník) dáváme do aromadifuzéru, aby se nám krásně dýchalo. Může být při rýmě, bolení v krku a na počínající svědění při tvorbě oparu jako dezinfekce (herpes).

Nic víc jsem dlouho neznala. Až pobyt s Blankou Sudíkovou Kolářovou a Plaváčkem v Hartmanicích mi nalil novou esenci do žil a aktivoval mě ke zkoumání esencí trošku víc.

Z pobytu jsem si odvezla rostlinnou esenci, která mi připomíná, kam směřuji (intuitivně vybrána při jednom z večerních programů- protančení se od svojí stávající esence k té nastávající:) Olejíčky s esencemi jsme také používali každodenně po plavání a sauně k masážím, hmmm, heboučké hladící vzpomínky jsou se mnou.

Malováno během večera „Tanec s esencemi“ s Blankou Kolářovou Sudíkovou

Dalším impulzem pro mě bylo setkání s Petrou Rauferovou na čtyřdenním programu Dynamiky v Kladně, odkud jsem si odvezla mimo jiné „mojí“ esenci pro celý nastávající měsíc. Připomíná mi jak se neupínat na svoji důležitost a nemyslet si, že můžu všechno kontrolovat, ovlivňovat a řídit. Jak žít v lehkosti bytí a umět spočinout.

Moje bylinkové pokusy na balkoně

Hledala jsem si další informace o esencích, ptala se a zkoušela. Zajímalo mě jak esence účinkují a od koho si je pořizovat či jestli bych si je dokázala třeba i sama vyrobit a nějaké byliny vypěstovat. (Pro mě typické počáteční nadšení co všechno a jak by se mohlo!)

Takže takhle.

Esence lze užívat k aromamasážím, když si přidáte pár kapek do základního oleje (slunečnicový, kokosový aj.), do koupele (pár kapek na nosič- nosný olej, mléko, med či sůl, nikdy ne esence přímo do vody! Jsou ve vodě nerozpustné a hrozí popálení či jiné podráždění pokožky) pro navození relaxačního (např. levandule) či naopak povzbuzujícího účinku (citrusy).

Esence lze inhalovat. Buďto přímo z lahvičky, po nanesení na kůži, nejlépe spolu s nosným olejem či přidat pár kapek do aromadifuzéru.

Změny probíhají velmi pravděpodobně na několika úrovních dle užití a naladění se. Lze ošetřovat fyzickou úroveň těla, ale také mentální úroveň, emocionální či spirituální a asi i několik dalších, které jen neumím pojmenovat 🙂

Esenciální oleje lze používat jako parfém, mohou nahrazovat vůně aviváže při praní, být součástí při výrobě domácí kosmetiky např. deodorantu.

Tady jsem chtěla upozornit na značku Bewit, která mi byla doporučena už před časem inspirující ženou Monikou Michaelovou. Líbí se mi filosofie zpracovávání rostlin a výroby těchto esenciálních olejů a také že jde o českou firmu. Navíc lze časem získat nějaké slevy na produkty a každý týden jsou 2 vybrané esence v akci 1 plus 1 zdarma. No nekupte to!

Já si naposledy pořídila pro sebe po přečtení knihy Anastasia esenci Cedr himalájský, a zrovna k akci jedna plus jedna jsem ho darovala i svojí kamarádce, která přivedla nedávno na svět svoje první miminko. Cedr navozuje pocit jistoty, odolnosti a síly.

Co doporučuji jako bezva vychytávku jsou malinkaté 2 ml lahvičky, kam si můžete esence odkapat, nosit všude s sebou a netaháte tak nic těžkého.

Z dalších značek, které jsem vyzkoušela a mohu doporučit jsou esence od Tilia Nobilis, Oshadhi, Ellinor, DoTerra a Vibrační esence LN Harmony.

Ať nám život voní! Můžete sdílet.

Dr. Petra Zdobinská

 

Petra je obdivovatelkou života s osobní svobodou a lehkostí. Můj příběh si přečtěte zde >>