Elixír mládí existuje!

Elixír mládí existuje!

Na svých stránkách jsem publikovala e-Book: „7 kroků jak si plnit naše sny už DNES„. Ispiroval mě k tomu jak jinak- můj vlastní příběh o nesplněných přáních. Tohle krátké, ale efektivní čtení je zcela gratis ke stažení pro všechny a věřte nebo ne, mění naše životy 🙂

Já jsem si splnila v létě svůj velký sen.  Zpívání! 🙂 A ne jen tak ledajaké! Rovnou společně se známou ženskou skupinou! A u moře! A a aaaaaaaa..no nádhera!!! Než jsem ale opravdu odjela, přepadalo mě spoustu pochybností a je z toho tenhle článek.

Hudba a dětství

Od mala jsem zpívala hrozně moc ráda a tajně jsem si přála stát se zpěvačkou (kromě několika dalších zaměstnání). Moje babička, která neslyšela, byla švadlena a u ní jsem si vždycky vytvořila mikrofon ze špulky nitě a krejčovského centimetru a sjížděla jsem koncerty před zrcadlem a pěkně nahlas.

Také jsem chodila do ZUŠky (základní umělecká škola). Přístup pedagogů v hudební škole pro mě bohužel nebyl ten pravý inspirující. Hudbu jsem vůbec nepochopila a nešlo mi to. Hudební nauka, hra na akordeon, později na saxofon, krátce jsem taky navštívila tamní dětský orchestr. Tam se mi moc líbilo, ale kvůli obavě, že se ztrapním, jsem po prvním vyzvání ke zpěvu už nikdy nepřišla. (Ještě tam hrálo roli jedno dle mého názoru nepovedené rande s kytaristou a pozounistou:))

Potom jsem to zkusila ještě na gymplu, začala jsem zpívat ve sboru. Neuměla jsem ale zpívat podle not. Nevěděla jsem jak na to a nikoho jsem se nezeptala z obavy, že budu trapná. A dále moje kariéra zpěvačky pokračovala už jenom doma a příležitostně cestou domů s přáteli z bujarého večírku.

Potřebuju dovolenou!

Letos kromě chaty nebyla žádná dovolená v plánu a já si říkám: „Chtělo by to někam zas na chvíli vypadnout. U moře jsme nebyli od naší svatební cesty před 4 lety, syn ještě nepoznal slanou vodu a to už mu byly dva roky! 🙂 Víc než sporadické povyražení na rodičovské mi už nestačí, potřebuju změnit lokál. Najdu něco a předložím to manželovi ke schválení„.

chorvatsko compressor

Odpolední siesta a nevaž se odvaž se

Pozdě po obědě, když syn usnul (ne každý den mají myši préé) jsem si sedla s kafíčkem k počítači a hned po pár sekundách se na mě usmálo video na facebooku, kde dvě holky se šnorchlama a nafukovacím kruhem v kuchyni zpívaj jak jedou na dovolenou k moři: Mateřská.com u moře. Takhle jsem natrefila na jejich prázdninovou akci oddechové zpívání neboli „Voicecamp„.  A navíc  to bylo šité na míru přímo pro rodiny s dětma a ještě navíc u moře.

Hustýý… profi kapela Yellow sisters!

Ty holky jsou tak prdlý, to je super, to je přesně ončo! Pustila jsem si jejich další písničky a moc se mi to líbilo 🙂  Aby toho nebylo málo, zjistila jsem, že tyhle dvě zpěvačky jsou z kapely Yellow Sisters, kterou znám už skoro 10 let z festivalu Grabštejn! Tak to už bych nikomu neuvěřila, že je tohle náhoda 🙂 Termín vyhovoval taky!

Scénář číslo 1: Chci jet! Huráá, děsně se těšim jak si to užiju!

materska u more.com compressor

Scénář číslo 2: To by mohl být pěknej trapas! Nikam nejedu.

Tohle se nám stává. Napadne nás, že: „.. neumíme vlastně zpívat. Možná si budu dál pobrukovat doma, to stačí. Kdo tam asi pojede za lidi? Tohle asi není pro mě…

Třeba se nám v minulosti někdo smál, že zpíváme falešně. Nebo máme jiné nepříjemné zážitky s tím spojené… Když na člověka přijdou obavy, uzavře se často do sebe. Přestane mít jakoby důvěru v život, nebude chtít zkusit nic nového, protože by to nemuselo vyjít.  Takže všechny tyhle myšlenky rychle pěkně pryč 🙂 Pouštim je. A jedeeeeem! I s obavami!

Ještě trocha nudné teorie o strachu z nejistoty

Tenhle pocit, tyhle myšlenky, strach z nejistoty se děje naprosto přirozeně, jak člověk stárne. Jak sbíráme životní zkušenosti- ne vždycky příjemné. Někdy i hodně bolestné, co si budeme povídat. Svět se člověku jakoby zmenšuje a dává si pak na všechno pozor.

Po jakékoliv nepříjemnosti či neštěstí, které nás v životě potká se vždy vědomě můžeme dostat zpátky do svěžího života, na původní úroveň, kde nám bylo hezky. Nenést si to na bedrech dál životem. Pustit to, jde to.

Jaká byla naše dovolená?

Úžasná! Jako sen!

Voda, zpěv a tanec- to je pro mě nejvíc život 🙂

Podívejte se na fotky by (c) Materska.com

Nerezine more compressor

A co ten elixír?!

Někteří z nás jsou pořád duševně mladí, jako děti. Děti si netahají věci z minulosti s sebou. Radost ze života a důvěra v život.  Život je neustále v pohybu, plňte si svoje sny! A to je ono! Pusťte svoje strachy a žijte!

Ahoj Petra

Inspirace: Centrum změn a Mateřská.com a život

Petra je obdivovatelkou života s osobní svobodou a lehkostí. Můj příběh si přečtěte zde >>