Proč existují tyhle stránky?

Proč existují tyhle stránky?

Zdravím Vás! Jmenuji se Petra Zdobinská, před érou manželskou Matějíčková. Více o mně se dozvíte zde, při sledování mého online počínání na blogu, osobně či na facebooku: umění uvolnit se, koznionline (nově od února 2016).

Jsem svojí a mohu být i vaší průvodkyní na cestě ke šťastnějšímu  a láskyplnějšímu životu. Pojďme se nejprve uvolnit. Nic není tak palčivé, jak se může na první pohled zdát. Mám potřebu s ostatními sdílet své nadšení pro šíření kreativity a upozornit na cesty k přirozenému životu.

Ve škole nás učili jak to funguje okolo, v tom vnějším světě kolem nás. Někteří se sami až později učíme, jak to funguje uvnitř nás. Jsme duchovní bytosti a v dnešním materialistickém světě, kde se oceňuje výkon, technika a workoholismus na to mnohdy zapomínáme. Já jsem ani netušila prosím vás!

Dříve mi připadalo jako absolutně nereálné jakýmkoliv způsobem prezentovat svojí osobu. Zviditelnit se, otevřít se ostatním, známým i neznámým lidem. Sdílet s ostatními sebe, uvědomění, co mi funguje a nefunguje. Připustit, aby ostatní měli možnost nahlédnout do „mojí kuchyně“ a třeba mě posuzovat či hodnotit. Myslela jsem si, že to není vhodné, že se mám za co stydět a že nejsem dost dobrá, šikovná či vyvolená nebo co.

Tohle zacyklené kolečko myšlenek se nám v hlavě může zabydlet. Je fajn ho najít, uvědomit si ho a nenechat ho ovládat dál náš život. Nedoporučuji ovšem odepírání či boj. Na každý útok vzniká obrana a útěk či stejný tlak a protiútok.

Dovoluji si jak se říká vzít svůj život do svých rukou. Měním svůj celkový životní postoj.

Vracím se k přirozenosti. Nestydím se za sebe i když se stydím.  Tak  jak to mám já. Tak jak to cítím já. To jsem já, tak to je. Rozpouštěním předsudků a obav se vracím zpátky k jakési prapůvodní svojí podstatě. Myslím si, že ke kořenům a principům radostného Života. Strach je přirozenou součástí našeho života, nás všech.

Dřív bych si říkala, co je to za bláboly
_IK36034

V minulosti jsem si připadala ve svém vnitřním světě ztracená. Okolí mě tak nevidělo. Nedělala jsem, co jsem chtěla a necítila jsem, že opravdu žiju. Vše mi přišlo jako povinnosti. A dělala jsem věci za účelem přežít, nikoho moc neurazit a nebýt moc vidět, hlavně nebýt moc.

Léta jsem pracovala jako kožní lékařka. Systém zdravotnictví, tak, jak je dnes nastavený mi moc nedává smysl. Přes syndrom vyhoření jsem doputovala k mateřství a jedu dál 🙂

Těhotenství

Na rodičovské dovolené se více než kdy jindy nabízí téma být si pánem svého času. Mnohé z nás žen začínají podnikat právě s příchodem potomků.  Začínám s činnostmi, které mě baví a vidím v nich smysl.

Uvědomuju si jak moc přemýšlím, jak moc jsem v hlavě a cíleně se snažím dostávát se víc do těla a srdce- kde je vnímání a citlivost, i naše zranitelnost. Tancem, zpěvem, tvorbou rukama, soustředěním se na dech. 

Zaměřuji svoji pozornost na žití s upřímností sama k sobě. Zabývám se pohledem na život trošku jinak. Pro mě hodně jinak než v minulosti. Přirozenost a intuice jsou klíčová slova, která jsem si znovu připomněla.

Bez dovolení si dovoluji žít šťastně. Prostě jsem si přečetla, že to jde a rozhodla jsem se pro to, že je fajn mít se dobře, tak jak jsem teď, s tím co mám teď. Když přijda vlna nepohody, vím, že se zase přelije. Uvolním se do pocitů a žiju dál.

Znovu mě baví tvořit. Dříve jsem vyráběla ledacos, naposledy třeba korálkové naušnice. Teď mi dělá radost hlavně tvorba v online světě internetu. Pro mě zcela neznámý dobrodružný svět! Ale i offline jsem plná nových nápadů a vznikají krásné zážitky a díla🙂

Strach je veliké téma v našich životech, které nám mnohdy nedovoluje se posunout dál a být sami sebou a šťastní. S tím vším souvisí umění uvolnit se- tak jsem pojmenovala také fb skupinu.

Propaguji lehkost bytí a hravost do každodenního života.  Budu ráda inspirací pro sebe i pro druhé.

2013-01-06 14.04.53

 

Závěrem mám na nás všechny velikou prosbu: Přestaňme se brát tolik vážně!!!

Dovolme si tvořit bez ohledu na to jak to dopadne! Já jdu do toho:)

Ahoj Petra

Petra je obdivovatelkou života s osobní svobodou a lehkostí. Můj příběh si přečtěte zde >>