Esence z říše rostlin a voňavý pomocník

Nedávno jsem se zasoustředila více na téma Aromaterapie. Ráda bych se podělila především s vámi, co jste esenciální oleje a jejich účinky možná ještě nevyzkoušeli a tuto oblast neznáte.

Esence z říše rostlin

Takže aroma olejíčky, esence rostlin a stromů. Pocítila jsem novou vlnu nadšení pro tuto přírodní „metodu“, kterou jsem již částečně dříve zařadila do svého života. Nějakou dobu jsem používala esence z levandule na svědivé pupence po poštípání komáry u syna a u sebe při náběhu na bolest hlavy z přetížení (rozuměj když se snažím moc přemýšlet a dělám si zbytečně starosti). Eukalyptus a jindy tea tree (čajovník) dáváme do aromadifuzéru při rýmě nebo bolení v krku a na počínající svědění při tvorbě oparu (herpes).

Až pobyt s Blankou Sudíkovou Kolářovou a Plaváčkem v Hartmanicích mi nalil novou esenci do žil a aktivoval mě k nalézání více informací a zkušeností s aromaterapií. Z pobytu jsem si odvezla rostlinnou esenci, která mi připomíná, kam směřuji (intuitivně vybrána při jednom z večerních programů- protančení se od svojí stávající esence k té nastávající:) Esence jsem také používali každodenně po plavání a sauně k masážím, hmmm, blahodárné vzpomínky.

Malováno během večera „Tanec s esencemi“ s Blankou Kolářovou Sudíkovou

Dalším předcházejícím impulzem bylo setkání s Petrou Rauferovou na čtyřdenním programu Dynamiky v Kladně, odkud jsem si odvezla mimo jiné „mojí“ esenci pro celý nastávající měsíc. Připomíná mi jak se neupínat na svoji důležitost a nemyslet si, že můžu všechno kontrolovat, ovlivňovat a řídit. Jak žít v lehkosti bytí a umět spočinout.

Moje bylinkové pokusy na balkoně

Hledala jsem si informace a ptala se. Zajímalo mě jak obecně esence účinkují, na jaké úrovni je lze používat a potom od koho si je pořizovat či jestli bych si je dokázala sama vyrobit a byliny vypěstovat. Esence lze užívat k aromamasážím, když si přidáte pár kapek do základního oleje (slunečnicový, kokosový aj.), do koupele (pár kapek na nosič- nosný olej, mléko, med či sůl, nikdy ne esence přímo do vody! Jsou ve vodě nerozpustné a hrozí popálení či jiné podráždění pokožky) pro navození relaxačního (např. levandule) či naopak povzbuzujícího účinku (citrusy).

Esence lze inhalovat, přímo z lahvičky, po nanesení na kůži spolu s nosným olejem či z aromadifuzéru. Změny probíhají pravděpodobně na několika úrovních dle užití a naladění se. Lze ošetřovat fyzickou úroveň, ale také mentální, emocionální či spirituální a asi i několik dalších, které jen neumím pojmenovat.

36 DŮVODŮ PROČ SI ESENCIÁLNÍ OLEJE PRAVDĚPODOBNĚ ZAMILUJETE (POKUD UŽ SE TAK NESTALO)

Esenciální oleje lze používat jako parfém, mohou nahrazovat vůně aviváže při praní, být součástí při výrobě domácí kosmetiky např. deodorantu atd a tak dále.

Tady jsem chtěla upozornit na značku Bewit, která mi byla doporučena už před časem inspirující ženou Monikou Michaelovou a u které se mi líbí filosofie zpracovávání rostlin a výroby esenciálních olejů a také že jde o českou firmu. Navíc lze časem získat nějaké slevy na produkty a každý týden jsou 2 vybrané esence v akci 1 plus 1 zdarma. No nekupte to!

Já si naposledy pořídila po přečtení knihy Anastasia esenci Cedr himalájský pro sebe a pro kamarádku, která přivedla nedávno na svět svoje první miminko, cedr navozuje pocit jistoty, odolnosti a síly.

Co doporučuji jako bezva vychytávku jsou malinkaté 2 ml lahvičky, kam si můžete esence odkapat, nosit všude s sebou a netaháte tak nic těžkého.

Z dalších značek, které jsem vyzkoušela a mohu doporučit jsou esence od Tilia Nobilis, Oshadhi, Ellinor, DoTerra a Vibrační esence LN Harmony.

Těšim se na vaše zkušenosti s esenciálními oleji! Sdílejte prosím.

Petra

 

Petra je obdivovatelkou života s osobní svobodou a lehkostí. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *